Magyarország – Lengyelország

2:4

vége (1:0, 1:2, 0:2)

23.08.2014, 13:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Juhász Attila

Lehet -e egy felkészülési tornán 2-2 győzelemmel és vereséggel az utolsó, azaz a negyedik helyen végezni? A jelek szerint lehet!
Mivel a lebonyolítás szerint az első és a második, valamint a harmadik és a negyedik helyosztót játszott, így a körmérkőzéses sorozat alatt pontot sem szerző lengyelek kaptak még egy esélyt, a csak rosszabb gölkülönbsége miatt nem döntőző magyar együttes ellen!
Éltek is ezzel és 4-2-re legyőzték a fáradtan és kissé tompán játszó mieinket.
Összességében voltak ennek a tornának számunkra nagyon szép és kevésbé szép pillanatai is, de ez egy felkészülési torna volt, az eredmény nem a legfontosabb, nagyot alkotni majd a világbajnokságon kell, áprilisban Debrecenben!
Ebből a tornából a Glen Williamson vezette szakmai stábnak kell levonnia a tanulságot és ezt nyilván meg is teszik majd!
Az ORV torna hivatalos végeredménye tehát: 1. Szlovákia U17, 2. Ausztria U18, 3. Lengyelország U18, 4. Magyarország U18.
A Káposztásmegyeri Jégpalotából köszönöm három napos megtisztelő figyelmüket, Juhász Attila tudósításait olvashatták!
Tartsanak továbbra is az onlajnok.com-mal! (15:25:47)

60:00

59:29

Sági egészen közelről sem tudta a lengyel kapuba ütni a korongot, kimaradt az utolsó nagy magyar helyzet is!

58:49

Kaptunk még egy emberelőnyt, gáncsért Szoltysz állt ki 2 percre!

58:31

Kiss Zsombor csak rácsúsztatta a korongot, de Lewartowski a biztonság kedvéért azért rátenyerelt!

58:01

Kettő percen belül vagyunk, továbbra is kétgólos a lengyel vezetés!

56:50

Gozdziewicz lövése elzúgott Gadácsi kapuja felett.

55:43

Kiss Patrik lövését mamutjával védte a lengyel kapus.

54:40

Egy szóló végén Szűcs István korongja kerülte el a lengyel kaput.

53:29

Tilost ütöttek a mieink, egyelőre nagyon távoli a szépítés is, nemhogy az egyenlítés!

53:01

Kiegészültek a lengyelek.

52:27

Stipsicz kínálta meg egy koronggal Lewartowskit, de a lengyel kapus lepkésével hárított!

52:15

Lewartowski alatt a korong, nem tudunk egyelőre szépíteni!

51:01

Goscinski kiállt 2 percre gáncsért, kaptak a mieink még egy esélyt!

50:38

Magyarország gólt szerzett!!
Gólszerző JAROSZ. Assziszt: Jeziorski. Bartkomiej Jeziorski remekül centerezett jobbról, DOMINIK JAROSZ elhúzta a korongot Gadácsi mellett és megszereztea lengyelek negyedik gólját! 2-4

49:23

Gadácsi tenyerelt rá a korongra, egyelőre még messze a magyar egyenlítés!

48:09

Ez a magyar fór is kimaradt, kiegészült a lengyel válogatott!

47:27

Szűcs István újabb lövését is védte a lengyelek kapusa!

46:09

Ebből viszont már igen, Krok kapott 2 percet!

2:4

Gólok és gólpasszok: 4. Stipsicz (Nagy Z.), 29. Török V. (Sagi, Szabad K.), 51. Jarosz (Jeziorski) – 33. Skrodziuk, 38. Krok (Podlipni), 43. Szoltysz

Magyarország: Dobos(Gadácsi 30.50-től) – Bukor, Stipsicz, Sági, Gáspár, Kiss Zs. – Garát, Szabó B., Szabad, Kiss P., Nagy Z. – Baranyai, Antal, Szűcs I., Gyurgyev, Török V. – Tóth G., Laczkó, Szalóki, Szövetségi edző: Glen Williamson

Lengyelország: Lewartowski(Studzinski) – Skokan, Goscinski, Skrodziuk, Rajski, Musiol – Michalowski, Choraziczewski, Jarosz, Gorzicki, Jeziorski – Krok, Gozdziewicz, Podlipni, Nowak, Dvzy – Zyviolek, Zieliinski, Szoltysz, Krezolek. Szövetségi edző: Jaroslaw Morawiecki.

Játékvezetők: Kincses Gergely (Váczi Dávid, Berger Ákos)