Div. I/A Világbajnokság

Ausztria – Japán2

4:1

vége (0:1, 1:0, 3:0)

21.04.2014, 05:30 • Goyang Ice Rink • Info a státusz megváltozásairól (Kármán Zoltán)

Igazán remek záró harmadot produkált Ausztria, ezzel végül a korai hátrány ellenére legyűrte Japánt. Nincs rossz helyzetben az osztrák válogatott, mivel az első meccsen a hosszabbításos győzelem Ukrajna ellen két pontot, a mai pedig három pontot jelent nekik, az első két nap után ez jó kezdés.
A japán csapatnak ma nem sikerült igazán sokat támadnia, bár a végére azért összehoztak 22 lövést, de az osztrákok 39x próbálkoztak.
Ausztria – Japán: 4-1!
Köszönöm figyelmüket!
---- (07:37:16)

60:00

58:54

Feladják a japánok, innentől visszaáll a kapuba Fukufuji.

58:54

Ausztria gólt szerzett!
BRIAN LEBLER végleg eldönti az összecsapást, az üres kapuba bombázza a megszerzett korongot. Ezzel 4-1 és alig egy perc hátra.
Gólpassz: Thomas Hundertpfund, Dominique Heinrich.

57:48

A japán együttes kockáztat, leviszi a kapust, Fukufujit, kvázi emberelőnybe kerülnek ezzel, de üres kapuval. Hat az öt ellen támadhat Japán.

55:06

Mindkét csapat kiegészült, a záró percekbe léptünk két gólos osztrák vezetéssel.

53:06

Nem sokáig élvezhették a japánok az emberelőnyt, jégre lökés miatt Saito Takeshit is kiállítják. Több, mint egy percig négy a négy ellen, majd Ausztria fog előbb kiegészülni.

52:22

Újabb osztrák kiállítás következik, Matthias Iberer ül két percre a büntetőpadra. Megint japán emberelőny.

50:33

Kiegészült Ausztria. Az emberelőny közben háromszor is kapura lőtt Japán, Starkbaum állta a sarat.

48:33

Máris egy osztrák kiállítás, Dominique Heinrich jégre lökés miatt 2 percig a büntetőpadon.

47:37

Megduplázza előnyét az osztrák csapat, már 3-1 a sógoroknak! A gólszerző MARIO ALTMANN még éppen emberelőnyből.
Gólpassz: Konstantin Komarek, Daniel Oberkofler.

45:40

Takagi Kenta hátulról lökött bottal, 2+10 perc kiállítás a jutalma.

44:30

Innentől Japánnak jóval aktívabban kell támadnia, az utóbbi 25 játékpercben mindössze négyszer lőttek kapura, a harmadik harmadban eddig egyszer sem.

44:13

Az osztrákok egyelőre megfordítják a meccset, THOMAS HUNDERTPFUND talál be! 2-1!!
Gólpassz: Thomas Koch, Brian Lebler.

40:15

Még egy percig emberhátrányban Japán az áthúzódó kiállítás miatt, ne feledjük!

40:01

A második harmadban jóval aktívabb volt Ausztria, tíz kapura lövésük ellenében Japán csak néggyel jelentkezett. Sikerült kiegyenlíteniük az osztrákoknak, Tanaka azonban büntetőt hibázott.
Egyelőre tehát 1-1, a szünet után folytatjuk!
----

40:00

4:1

Gólok és gólpasszok: 26. Geiger, 45. Hundertpfund (Koch, Lebler), 48. Altmann (Komarek, Oberkofler), 59. Lebler (Hundertpfund, Heinrich) – 6. Yamashita (Saito)

Ausztria: Starkbaum (Swette) – Altmann, Schumnig, Lebler, Koch, Hundertpfund – Heinrich, Schlacher, Komarek, Oberkofler, Iberer – Mitterdorfer, Mühlstein, Petrik Nicolas, Schiechl, Petrik Benjamin – Peter, Fischer, Stefan Geier, Manuel Geier

Japán2: Fukufuji (Narisawa) – Keller, Hashimoto, Kawai, Tanaka, Kuji – Akimoto, Yamashita Takafumi, Nishiwaki, Obara, Takahashi – Sasaki, Yanadori, Saito, Ueno, Yamashita Takuro – Sakata, Osawa, Sato, Mitamura, Takagi

Játékvezetők: Andreas Koch (SUI), Jari Leppaalho (FIN) – Youngjin Chae (KOR), Roman Kaderli (SUI)