Montenegró – Spanyolország

18:19

vége (8:13)

19.12.2014, 18:00 • Papp László Sportaréna, Budapest • Kármán Zoltán

Két hihetetlenül ellentétes félidőt láthattunk, kedves olvasóink, ami a spanyolok játékát illeti. Az első játékrészben egészen kiváló, szemet gyönyörködtető, szellemes támadásokat vezetett Spanyolország, már hét góllal is vezettek a hispánok, a montenegróiak csak szenvedtek támadásban és védekezésben is.

A fordulás után hatalmasat változott a játék képe, teljesen odalettek a formás, gyors spanyol támadások, szenvedés és hihetetlenül sok technikai hiba jellemezte mindkét együttes támadójátékát. Elképesztő, hogy Spanyolország úgy jut döntőbe, hogy a második félidőben, írd és mondd, csak hat, azaz hat gólt lőtt. Montenegró óriási esélyt szalasztott el, mert ennek ellenére nem tudták ezt kihasználni. És azt sem, hogy a cserekapus, Rajcic önkívületben védett, 11 lövésből hetet megfogott, ez 64%!

Spanyolország tehát a döntőben, Montenegró a bronzéremért játszhat. Ugyan minden mérkőzés más, de leszögezhetjük, ez a játék nagyon kevés lesz a döntőben akár Svédország, akár Norvégia lesz az ellenfél. Montenegró, a címvédő tehát a bronzéremért küzdhet meg.

Montenegró – Spanyolország: 18-19!
---- (19:32:22)

60

Mérkőzés vége. (18:19)

60

Sok futással sikerült kilabdázniuk a maradék időt, nyer Spanyolország és döntőbe jut! (18:19)

60

Időt kér Spanyolország 59:51-nél. A spanyoloknak le kell nyelniük a labdát a döntőbe jutáshoz. Nem szabad kapura lőni gyakorlatilag, maximum az utolsó másodpercben. (18:19)

60

RADICEVIC beállós pozícióból talál be ziccerben. Egy gól csak! (18:19)

60

Navarro véd, de visszafújták, mert Katarina Bulatovicot megtámasztották. Fél perc! (17:19)

60

Bravúros labdaszerzés Mehmedovictól. (17:19)

60

Mehmedovic megy bele Martinba, alighanem eldőlt, egy perc hátra! (17:19)

59

PINEDO kapott forintos labdát beállóban és bepattintja Rajcic lába alatt. (17:19)

59

Másfél perc hátra, spanyol támadás. Ha ezt belövik, vélhetően megnyerik. Ha nem lövik be, Montenegró egyenlíthet. (17:18)

59

RADICEVIC ezúttal beállóból talál a hálóba. Egyetlen gólra jönnek a montenegróiak! Hihetetlen meccs! (17:18)

58

Martin nehéz szögből vállalta el jobb kettőből, Rajcic ezt is védte. 70%-kal véd a montenegrói második számú kapus! (16:18)

58

Három perc és még megvan a két gólos spanyol előny. (16:18)

57

Navarro védi Andjela Bulatovic ziccerét bal kettőből. (16:18)

57

Pinedo a bal szélről mellé lőtte! Egyre zárkózhatnak a balkániak! (16:18)

57

Négy perc és csak két gól! (16:18)

56

Kezd izgi lenni, MEHMEDOVIC futott be második beállóba és a jobb felsőbe bombázott. (16:18)