Magyarország_dup – Franciaország

25:26

vége (13:16)

19.12.2014, 15:30 • Papp László Sportaréna, Budapest • Kármán Zoltán

A magyar női kézilabda válogatott a hatodik helyen végzett a magyar-horvát közös rendezésű Európa Bajnokságon, mivel egyetlen góllal kikapott a helyosztón Franciaországtól. A franciák szerezték meg az ötödik helyet. Szinte végig vezették a mérkőzést, ám az utolsó tíz percbe fordulva hirtelen megfordítottuk az állást.

Rendkívül rosszkor jött a rossz csere miatti kettő perces kiállításunk, aztán rögtön utána egy másik is, ezt ez a fáradt csapat már nem bírta ki és visszafordította a mérkőzést Franciaország. Többen is rendkívül fáradtan és enerváltan mozogtak, nagyon nehéz két hét van a lányok mögött.

Kiemelkedően jól a mai napon Bíró Blanka játszott a kapuban, támadásban Triscsuk (10 gólos!), védekezésben Szucsánszki. Mayernak is voltak fontos mozzanatai. Nagyon kevésen múlott, hogy legyőzzük a franciákat, de a mai napon ez sajnos nem sikerült, minimális különbséggel kikaptunk. Ezzel Magyarország számára befejeződött a kézilabda EB, következnek az elődöntők még a mai napon. Azt is élőben közvetítjük, tartsanak velünk akkor is!

Köszönöm figyelmüket!
---- (17:13:58)

60

Mérkőzés vége. (25:26)

60

Eladogattak hátul, sajnos magunknak köszönhetjük ezt a vereséget. (25:26)

60

Elvették passzív miatt, túl sok volt a passz. (25:26)

60

Sarokdobás, de még mindig passzív. (25:26)

60

59:09-nél időt kér Magyarország. (25:26)

60

Utolsó perc, de passzív nálunk. Most törlés miatt áll a játék. (25:26)

59

Kell a gól, alig több, mint egy perc hátra. (25:26)

59

LACRABERE gyors lerohanásból eredményes. Most már nem érünk vissza, ez a franciák szerencséje, mert felállt fal ellen gőzük sincs, mit tegyenek. (25:26)

58

Planéta belemenése miatt veszítünk labdát. (25:25)

58

Rossz bejátszás Dembele felé. (25:25)

58

Három perc hátra, egál és végre kiegészültünk. (25:25)

57

PLANÉTA jobb kettőből talál a kapuba betörésből, Leynaud kezéről pattan be. Újra EGÁL! (25:25)

57

Eladtuk a labdát, Bulath lövés nélkül. Gyors lerohanás, NZE MINKO nem kegyelmezett. (24:25)

56

Triscsukot blokkolják, a hosszú indítást azonban Mayer segítségével Bíró Blanka megszerzi! (24:24)

56

Innentől minden mozzanatnak nagy jelentősége van. Most öt az öt ellen támadhatunk. (24:24)

55

BAUDOUIN a kapu bal oldalába lövi izomból a hetest. (24:24)

55

Tomori is kiszáll két percre és francia hetes. (24:23)

25:26

Magyarország_dup: Herr, Bíró, Kiss É. – Triscsuk, Szucsánszki, Kovacsics, Bulath, Szamoránsky, Bognár-Bódi, Mayer, Planéta, Mészáros, Kovacsicz, Temes, Tomori, Tóth G.

Franciaország: Glauser, Leynaud – Kamto Njitam, Ayglon, Cissé, Pineau, Landré, Baudouin, Zaadi, Prouvensier, Dembele, Leveque, Francois, Nze Minko, Niombla, Lacrabere

Játékvezetők: Jiri Opava (CZE), Pavel Valek (CZE)