Ausztria – Szlovákia

2:5

vége (0:0, 1:3, 1:2)

23.08.2014, 10:10 • Káposztásmegyeri Jégpalota, Budapest • Juhász Attila

Amire kevesen számítottak; a többi csapathoz képest egy esztendővel fiatalabb garnitúrával érkező szlovákok nyerték az ORV tornát!
Megérdemelten, mert a három nap alatt legalább egyszer minden ellenfelüket legyőzték!
Ügyes csapatot ismerhettünk meg a szlovák U17-esek személyében!
Ausztria lett a második, a bronzéremről a 13.10-kor kezdődő magyar-lengyel meccs dönt. Várjuk Önöket akkor is! (12:11:51)

60:00

58:54

Szlovákia gólt szerzett!
Gólszerző KORENCIK. Minden eldőlt, a buli után MAREK KORENCIK irdatlan erővel bombázott a léc alá, pedig volt kapus az osztrák kapuban! 5-2 Szlovákia javára!

58:45

Most osztrák tilos, vissza kell jönnie a kapusuknak!

58:08

Üres kapura lövés a szlovákoktól, de újabb tilos lett belőle!

58:04

Szlovák tilos felszabadítás!

57:47

Levitték a kapust az osztrákok, hoyg 6 az 5 ellen támadhassanak!

57:12

Zwerger elől Vican szedte fel a korongot!

56:41

Kiegészültek az osztrákok!

56:24

Roman nagy helyzetből a már fekvő osztrák kapust találta el.

55:30

Köver lövése ment el az osztrák kapu felett.

54:41

Dulakodás után Maxa és Wachter is kiül a büntetőpadra, de csak sima a szlovák fór, mert Maxa fegyelmit is kapott, Ő már nem jöhet ma vissza a jégre!

54:02

Vican védett egyet mamutjával!

53:40

Tilos a szlovákok részéről, az osztrákok még vezetnek néhány attakot, hátha tudnak tovább szépíteni az eredményen!

53:11

Kragl löketét fogta Vican!

52:15

Ausztria gólt szerzett!
Gólszerző MAXA. Nem adták fel még az osztrákok, egy kapusról lecsorgó korongra FELIX MAXA csapott le és a kapus alatt a kapuba csúsztatott! 2-4

52:00

Érezhetően ezzel eldőlt az ORV döntője!

51:04

Gólszerző KRIVOSIK. Assziszt: Köver. Újabb gyors szlovák emberelőnykihasználás, Köver letette a korongot FILIP KRIVOSIKNAK, aki már harmadik gólját bombázta a bal felső sarokba! 4-1 a szlovákok javára!

50:24

Jennes kapott is az iménti eset után egy 2 perces kiállítást, szlovák emberelőny!

2:5

Gólok és gólpasszok: 32. P. Sztatecsny, 53. Maxa (Habernig) – 21. Krivosik (Ruzicka), 23. Hrehorcák (Korencik), 24. Krivosik (Sisolák), 52. Krivosik (Köver), 59. Korencik

Ausztria: Simair(Wieser) – Kragl, P. Sztatecsny, Wachter, Haas, Jennes – Wolfshofer, Wolf, Maxa, Zwerger, Habernig – Koudelka, Wilhelmer, Wappis, Waldner, Nissner – E.Sztatecsny, Kernberger, Kucher, Ostermann, Ranftl Szövetségi edző: Dieter Werfring

Szlovákia: Vican(Ovecka) – Iglovsky, Manák, Hrehorcák, Roman, Eliás – Duzek, Gregor, Ilko, Karaffa, Kelemen – Korencik, Stefánik, Köver, Krivosík, Valásek – Kupec, Ziak, Verbicky, Ruzicka, Sisolák. Szövetségi edző: Tomás Kochan

Játékvezetők: Haszonits Miklós